1300W visoke snage vlakana povezana dioda
For model 1300W High Power Fiber Coupled Diode Laser FC9XXDL1300, the wavelength >900nm,<1000um, fiber coupling diode laser,several emitters are separated and optically coupled together in a multimode fiber. So the output power can be up to 1300 watts and the fiber core can be kept small to 220μm. The numerical aperture of this model is NA0.22, and more than 95% of the output power is concentrated in the range of NA0.22. Their multi-single emitter based design delivers very good heat dissipation through the package which leads to excellent thermal performance over a long lifetime. Several key features include 1040nm to 1200nm feedback protection with feedback isolation > 30 dB across the range.


Ključne značajke
1300 vata CW izlazna snaga
9xxnm središnja valna duljina
220 µm jezgra promjera vlakana pigtail
95% snage u NA: 0,17
Višestruki diodni laser sa jednim emitiranjem, dizajn visoke pouzdanosti i konstrukcija
1040 - 1200 nm zaštita od povratnih informacija
915nm i 976nm Multimode izlaz
Podatkovni list
Broj stavke: FC9XXDL1300
| Optički | |
| Središnja valna duljina | >900nm,<1000um |
| Izlazna snaga | 1300W |
| Način rada | Cw |
| Vlakno | |
| Jezgra vlakana | 220um |
| Dužina vlakana | 1.5m |
| Električni | |
| Operativna struja | 35A |
| Prag struja | 1A |
| Radni napon | 50V |
| Toplinski | |
| Temp temp . | 25 stupnjeva |
| Temp za pohranu . | -30 ~ 70 stupnjeva |
Izvlačenje

Popularni tagovi: 1300W VISOKI POWER VIJEKI KOLUPIRANI DIODI LASERSKI DOBAVLJIVI, Proizvođači Kina, Tvornica, Veleprodaja, napravljena u Kini










